Oto kilka stron internetowych oraz czasopism fizycznych dla miłośników fizyki a także krótki opis tego, co możecie w nich znaleźć:

STRONY WWW:

http://www.deltami.edu.pl/

Na stronie znajdziecie dużo ciekawostek, nie tylko z zakresu fizyki, ale również matematyki, informatyki i astronomii. Możecie dowiedzieć się jak samodzielnie wykonać eksperymenty fizyczne oraz na jakich zasadach działają przedmioty codziennego użytku. Interesujące mogą być również zadania i nowinki ze świata fizyki.

http://www.astronomia.pl/

Jeśli chcesz pogłębić swoją wiedzę na temat astronomii, jest to idealna strona dla Ciebie. Znajdziesz tu wszystko co dotyczy tego zagadnienia. Liczne artykuły sprawią, że ten olbrzymi i wciąż zagadkowy dla ludzkości dział nauki stanie się dla Ciebie łatwiejszy do zrozumienia.

http://www.astrovision.pl/

Odwiedzenie strony pozwoli Ci dowiedzieć się czegoś o obserwacjach astronomicznych oraz nowościach ze świata astronomii. Na portalu funkcjonuje również forum dyskusyjne, przy pomocy którego będziesz miał możliwość wymiany swoich poglądów z innymi ludźmi.

http://www.perimeterinstitute.ca/

Strona poświęcona Perimeter Institute for Theoretical Psychics.
CZASOPISMA:


1. Foton – http://www.if.uj.edu.pl/foton/

Na stronie znajdziemy archiwum zawierające wydania FOTONU publikowane od 1997 roku. Większość artykułów jest dostępna na stronie, więc bez żadnych przeszkód można dowiedzieć się, co działo się w fizyce na przestrzeni ostatnich lat. Czasopismo skierowane jest zarówno do uczniów jak i studentów czy nauczycieli fizyki. Ponadto zawiera informacje o wielu ciekawych wykładach przeprowadzanych między innymi na Uniwersytecie Jagiellońskim czy też Festiwalu Nauki.

2. Postępy Fizyki – http://postepy.fuw.edu.pl/

Jest to dwumiesięcznik wydawany przez Polskie Towarzystwo Fizyczne. Zajmuje się opisywaniem postępów zachodzących w dziedzinie fizyki w zeszłym czasie. Na stronie znajdują się opisy zeszytów archiwalnych, wydanych w ostatnich latach, niektóre z ciekawszych artykułów dostępne są również w wersji internetowej, do której pełen dostęp umożliwia podana wyżej strona www.

3. Delta – http://www.deltami.edu.pl/

Na oficjalnym portalu magazynu DELTA możemy przeczytać zarówno archiwalne materiały z ostatnich publikacji czasopisma, jak i bieżące informacje ze świata fizyki, matematyki, informatyki czy astronomii. Znajdziemy tam wiele ciekawych artykułów pisanych w bardzo przystępny i łatwy do zrozumienia sposób.

4. Wiedza i Życie – http://www.wiz.pl/

W magazynie WIEDZA I ŻYCIE znajdziemy wiele artykułów popularnonaukowych z dziedzin badających życie człowieka oraz informacje o czynnikach, które na nie wpływają. Artykuły traktują o medycynie, środowisku, historii, etyce i o wielu innych dziedzinach nauki, wliczając w to oczywiście fizykę. Każdorazowo wybierany jest temat miesiąca, do którego jedynie czytelnicy odwiedzający portal internetowy mają pełny dostęp.

5. Świat Nauki – http://www.swiatnauki.pl/

Jest to polska edycja amerykańskiego magazynu naukowego „Scientific American” informującego o najnowszych odkryciach naukowych, technikach i technologiach. Artykuły są często tworzone przez laureatów Nagrody Nobla, którzy piszą o swoich osiągnięciach i znaczeniu postępu w nauce. W każdym numerze znajduje się też około siedem obszernych artykułów. Na chwilę obecną na stronie dostępne są liczne publikacje powstałe w ostatnich latach.
XXVI Liceum Ogólnokształcące, ul. Wileńska 22a, 94-029 Łódź